Paraburgim Ndaj tė Dyshuarve pėr Krime Lufte

Foto-ilustrim | eulex-kosovo.orgFoto-ilustrim | eulex-kosovo.org
nga  Gazeta Jeta nė Kosovė
© Tė drejtat autoriale

Shtatė tė dyshuar pėr krime lufte do tė qėndrojnė nė paraburgim, derisa t’u vijė radha tė gjykohen. Kėshtu vendosi njė panel i pėrzier i gjykatėsve kosovarė dhe atyre tė EULEX-it nga Gjykata e Apelit nė Prishtinė. Tė dyshuarve Gjykata Themelore e Mitrovicės mė parė ua kishte caktuar masėn e arrestit shtėpiak.

Shtatė tė dyshuar pėr krime lufte do tė qėndrojnė nė paraburgim, derisa tė nisė gjykimi ndaj tyre.

Tė dyshuarve Gjykata Themelore e Mitrovicės ua kishte caktuar masėn e arrestit shtėpiak, ndėrsa njė panel i Gjykatės sė Apelit nė Prishtinė mori vendim qė tė njėjtit t’i paraburgosė, thuhet nė njė komunikatė tė EULEX-it, tė lėshuar tė shtunėn.

Vetėm kėshtu, duke i mbajtur nėn arrest, tė dyshuarit nuk do tė jenė nė gjendje tė pengojnė hetimet kriminale, duke ndikuar nė dėshmitarė, thuhet mė tutje nė komunikatėn e Misionit Europian pėr Sundimin e Ligjit.

Duke marrė kėtė vendim, paneli i pėrzier me gjykatės kosovarė dhe tė EULEX-it i Gjykatės sė Apelit nė Prishtinė, hodhi poshtė ankesat e mbrojtėsve, ndėrsa aprovoi kėrkesėn fillestare tė prokurorit special pėr mbajtje nė paraburgim tė shtatė tė dyshuarve.

Vetėm paraburgimi i tė dyshuarve garanton mbrojtjen nga rreziku i manipulimit me faktet, thuhet nė arsyetimin  e vendimit tė Gjykatės sė Apelit.

Rasti i shtatė tė dyshuarve pėr krime lufte ėshtė duke u hetuar nga njė prokuror i EULEX-it nė kuadėr tė Prokurorisė Speciale tė Kosovės.

Shkrime tė Zgjedhura

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 1 Komentet)

asdf
     Lajmet e fundit 
     
     Fotogaleria