Emėrohen Kryeprokurorėt e Katėr Prokurorive Themelore

Foto: Prokuroria e ShtetitFoto: Prokuroria e Shtetit
nga  Donjetė Hoxha
© Tė drejtat autoriale

Kėshilli Prokurorial i Kosovės ka zgjedhur kryeprokurorėt nė katėr prokurori themelore, nė Prishtinė, Prizren, Ferizaj dhe Gjakovė.

Themelimi i kėtyre prokurorive ėshtė paraparė me Ligjin pėr Prokurorin e Shtetit, i cili hyn nė fuqi mė 1 janar 2013.

Kryeprokuror i Prokurorisė Themelore nė Prishtinė u emėrua Imer Beka, aktualisht prokuror nė Prokurorinė Komunale nė Prishtinė; nė Prizren - Sylė Hoxha, i cili ėshtė ushtrues detyre si kryeprokuror i Prokurorisė sė Qarkut nė Prizren; nė Ferizaj u zgjodh Agron Qalaj, aktualisht prokuror nė Prokurorinė e Qarkut nė Prishtinė, kurse pėr komunėn e Gjakovės ėshtė zgjedhur Shpresa Bakija, aktualisht kryeprokurore e Prokurorisė Komunale nė Gjakovė.

Prokuroritė Themelore kanė juridiksion mbi tė gjitha lėndėt e shkallės sė parė, pėrveē nėse ėshtė paraparė ndryshe me ligj.

Shkrime tė Zgjedhura

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 0 Komentet)

asdf
     Lajmet e fundit 
     
     Fotogaleria